Ataşehir Abdominoplasti | Ali Cemal Yılmaz

Ataşehir Abdominoplasti

Ataşehir Abdominoplasti

Ataşehir Abdominoplasti

Abdominoplasti, karın ön duvarı gevşekliğinin düzeltilmesi için yapılan cerrahi operasyondur. Çeşitli sebepler sonucu karın bölgesinde oluşan sarkmış fazla deri ile yağ dokunmasının alınmasıdır.

Karında Yağlanma Ve Deri Sarkması Neden Olur?

Abdominoplasti sayesinde bireyler karındaki yağlar ve deri sarkmasından kurtulmaktadır. Bu ameliyata sebep olan karın bölgesindeki yağ ve deri sarkmalarının birçok sebebi olmaktadır. Bireyin aşırı kilo alımı, dengesiz ve sağlıksız beslenme durumu, genetik yapı ve bireylerin doğum yapması sonucu ile karın bölgesinde yağlanma ve deri sarkmaları görülebilmektedir. Bu durumda karında çeşitli çatlaklar, karın ön duvar kas ve kas zarında gevşeklikler görülebilmektedir. Bireylerde olan fazla sarkıklıklar bireylerin terlemeleri sonucunda cilt yaraları ve mantar enfeksiyonları gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Kimler Abdominoplasti(Karın Germe)Ameliyatı İçin Uygundur?

Abdominoplasti ameliyatı için uygunluk şartları bulunmaktadır. Karın bölgesinde bazı bireylerde diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen erimeyen dirençli yağlar bulunmaktadır. Erimeyen bu yağlar karın bölgesinin sarkmasına sebep olmaktadır. Karın bölgesinin sarkması ile birlikte yetişkin erkek ve kadınlarda karın kasları zayıflamaktadır. Bu durumdaki bireylerin ameliyat edilmesi uygun görülmektedir. Karın bölgesinde yağlanması ve sarkması olup doğum yapmayı düşünen kadınlarda karın germe ameliyatı ertelenmektedir.

Abdominoplasti(KarınGerme)Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti ameliyatlarında genellikle karın bölgesinin alt kısımlarında enine bir kesi ve bunun yanında göbek deliği çevresinde başka bir kesi yapılır. Bazı karın germe operasyonlarında yapılan bu kesiler biraz daha kısadır, bazılarında ise göbek deliği çevresine kesi yapılmayabilir.

Gerekli kesiler yapıldıktan sonra deri bireyin kasıklarından göğüs altına kadar ayrılmaktadır. Bu sayede ortaya çıkan karın kasları germe ile kuvvetlendirilir. Herhangi bir zayıflık tespit edilirse onarılır. Daha sonra deri giydirilir ve dikilir. Deride belirlenen fazlalıklar kesilir ve atılır. Dikişler pansuman yardımı ile kapatılır. Bu ameliyat ise yaklaşık 2 ila 5 saat sürebilmektedir.

Ameliyat Sonrasında Neler Olmaktadır?

Abdominoplasti(karın germe)ameliyatından sonra bireyler 1-3 gün hastanede kalmalıdır. Ameliyat sonrasında bireylerde şişlik ve ağrı görülmesi son derece normaldir. Bu şişlik ve ağrı durumu birkaç gün sürebilmektedir. Ağrının bastırılması için ağrı kesiciler kullanılması tavsiye edilmektedir.