Ataşehir Vaser Liposuction | Ali Cemal Yılmaz

Ataşehir Vaser Liposuction

Ataşehir Vaser Liposuction

Ataşehir Vaser Liposuction

Vaser liposuction en çok karın, bel, baka, basen, sırt ve bacak içi gibi vücutta sık yağ birikimi yaşanan bölgelere yapılmaktadır. Belirlenen yağlı bölge üzerinde küçük bir kesi yapılır. Kesi yapımından sonra kesinin içerisinden yağlar ince kanüller aracılığı ile çekilir. Yağlar vakumlanarak çekilmektedir. Vazer liposuction uygulaması sonucu ağrı, şişlik ve morluk gibi belirtiler diğer tekniklerin uygulanması sonucu çıkan belirtilere göre daha azdır. Bireyler işlem sonrasında sosyal yaşama daha hızlı dönmektedir. Ameliyat sırasında ya da sonrasında verdiğimiz güçlü antibiyotikler sayesinde oluşan ağrıları en aza indirgemiş olunur.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser liposuction bölgesel yağlanmanın olduğu ve diğer bölgeler ile yağ düzeyinde orantısızlık tespit edilen bölgelere uygulanabilir. Bireylerde genellikle karın, bel ve sırt bölgesinde birey diyet ve spor yapsa dahi yağların dirençli olduğu için erimemesi halinde de bu uygulamayı gerçekleşmektedir. Bahsedilen bu bölgeler haricinde sıkça kadınlarda ve erkeklerde kol ve gıdı bölgesi için uygulama talebi bulunmaktadır. Bu sayede bireylerin her bölgesi oransal yağ bütünlüğünü sağlamaktadır.

Bu uygulama ise vücut şekillendirmede en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olmaktadır. Bireylerin şekil vermek istedikleri bir bölge varsa yine bu uygulama yapılabilmektedir. Genellikle meme ve kalça bölgelerinde bu istek görülür. Bunların yanında yüzdeki çizgiler ve elmacık kemiklerinin şekillenmesi için bu uygulama yapılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve çeşitli yeni yöntemler ile hem etkili hem de güvenli bir cerrahi uygulama olmaktadır.

Kadınlarda doğum sonrası eritilemeyen göbek ve bel yağlanmaları olmaktadır. Bu yağlanmalar genellikle alt karında toplanmaktadır. Alt karında toplanan yağlanma ile birlikte deride çatlama ve sarkma durumu görülebilmektedir. Bu tür durumlarda yine vaser liposuction uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede bireyler düz bir karın ve ince bir bele sahip olmaktadır.

Vaser Liposuction İyileşme Süreci

Uyguladığımız işlem, diğer cerrahi uygulamalara göre çok daha kolay atlatılabilmektedir. Vücutta ameliyat sonrası oluşacak olan ağrı, şişlik ve morluk gibi belirtiler az görülmektedir. Operasyon sonrasında hastanın 14 ila 21 gün boyunca vücudun şekil almasına yardım etmesi amacı ile hava alabilen medikal korse giyilmesini tavsiye edilmektedir.