Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz | Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Ataşehir Yanık İzi Tedavisi

Ataşehir Yanık İzi Tedavisi

Ataşehir Yanık İzi Tedavisi

Yanıklar insan vücudunda birçok sebepten ötürü oluşabilecek yararladır. Yanık gibi acı çektiren yaralara en çok sebep olan şeylerin başında sıcak sıvılar gelmektedir. Kimyasal ürünler yanığa sebep olduğu gibi vücut uzun süre soğuğa maruz kaldığında yanabilir. Yanığın şiddeti, vücut ile sebep olan maddenin temas süresine ve sıcaklığa bağlıdır. Uzun süreli temaslarda yanık süresi oldukça büyük ve şiddetli olabilir. Ataşehir yanık izi tedavisi kliniği olarak bu yaraları profesyonel cerrahi müdahaleler ile gideriyoruz. Yanık vakalarında yanan bölgenin bol su ile serinletilmesi gerekir. Yanığın üstü kapatılmamalıdır ve anında sağlık kuruluşlarına müracaat edilmelidir. Yanığın derecesine göre yanık izleri belli bir zaman sonra vücut üzerinde daha büyük alan kaplayabilmektedir.

Ataşehir Lazer Yanık İzi Tedavisi

Ataşehir yanık izi tedavisi için kliniğimizde tedavi öncesi yanık izlerinin olduğu bölgelere anestezik kremler uygulanmaktadır. Bu kremler sayesinde işlemlerde herhangi ağrı ya da acı hissi oluşmamaktadır. Bu uygulama yanık olan bölgenin üst bölümünü soyacak şekilde yapılmaktadır. Soyma işlemleri yapıldıktan sonra yeni bir doka üretimi sağlanmaktadır. Yeni bir doku üretimi sayesinde cildin üzerinde belirli bir seviyede düzelme olur. Cildin altına inmeyen yöntemlerden biridir. Bu yöntemdeki nihai amaç zarar gören dokuların yerine sağlıklı ve doğal dokuların oluşmasıdır. Deri dokusu zarar görünce çevresindeki sağlam dokular, yeni doku üretimi sağlarlar. Bu işlemin her seansında aynı işlem tekrarlanır. Böylelikle yanık izi daha çok azaltılır.

Lazerli yara tedavisi sayesinde he seans sonrası yanık bölgelerinde %20 iyileşme olur. Böylece cildin kendini yenilemesi sağlanır. İyileşme durumu yanık genişliği, derinliği ve yanık oluşan bölgeye göre değişim göstermektedir. Daha olumlu sonuçlar almak az evvel bahsettiğimiz durumlarla alakalıdır. Diğer unsurlar ise uygulamanın yapılmadığı kişilerin yaşı, genetik faktörler arasındadır. Bu faktörler iyileşmeyi ve tedaviye yanıtı etkiler. Ataşehir yanık izi tedavisi için kliniğimize başvurup vücudunuzda sizleri rahatsız eden ve psikolojinizi etkileyen yanıklardan kurtulabilirsiniz. Kliniğimizde yanık izi tedavileri 6 seansa kadar sürebilmektedir. Her seans arasında ortalama 3 hafta ile 4 hafta bir süre oynamaktadır. Yanık izi tedavisi için hemen arayın.