Badem Göz Estetiği | Ali Cemal Yılmaz

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği; Gözlere çekiklik kazandırarak göz altlarına parlaklık verilmesi için uygulanan estetik operasyonlara denir. Güzel ve çekici bakışlara sahip olmak için kadın ya da erkek fark etmeden yapılan bu estetik işlem günümüzde yaygın bir şekilde uygulanmaktadır.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği; Daha canlı ve daha dinamik bir göz yapısına kavuşmak isteyen kişilerin yaptırmış olduğu estetik işlemidir. Özellikle bayanların en çok tercih ettiği bu uygulama göz çevresini daha belirgin hale getirerek makyaj yapılmaya gerek kalmayan doğal bir güzellik elde edilmesi sağlanır.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Cerrahi bir işlem olarak lokal anestezi altında yapılan badem göz estetiği uygulamaları herhangi bir acı hissi oluşmadan en fazla bir saat içerisinde tamamlanmaktadır. Gözün dış kenarları yukarı doğru çekilerek kemiğe sabitlenir. Böylece göz daha çekik bir görünüme kavuşur. Aynı gün içerisinde hasta eve gönderilerek günlük yaşamına devam edebilir konforu sağlayan bir operasyondur.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mı?

Kendiliğinden yok olan bir uygulama değildir. Zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı etkilerin görülmesiyle vücutta bazı değişimler meydana gelir ve yapılan badem göz estetiği uygulamaları yer çekimine bağlı sarkmaların oluşmasıyla kalıcılığını yitirecektir.

Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Göz estetiği işlemleri herkese güvenle yapılabilen bir uygulama olmasının yanı sıra kadın ya da erkek fark etmeden yapılmaktadır. İfadelerinden memnun olmayan, çekik gözlere sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir.

Badem Göz Estetiği Önce Sonra

Uygulama öncesinde herhangi bir bakım ya da işlem gerekmezken uygulama sonrasında da sadece göz hijyenine dikkat edilmesi enfeksiyon açısından önemlidir. Badem göz estetiği uygulamalarında yüz hatlarının kontrolü ve uygunluk tespiti için öncelikle uzman hekimle görüşme yapılmalıdır.

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Estetik kaygı yaşayan herkes ilk önce istedikleri ve hayal ettikleri beklentileri uzmana aktarmalıdır. Badem göz estetiği uygulamalarını yaptırmayı düşünen ve yaptıran kişiler yorgun ifadelerinden kurtularak kendilerini daha canlı ve daha dinamik hissederler. Gözlerindeki değişimleri gören kişiler daha mutlu bir şekilde hayatlarına devam ederler.

Badem Göz Estetiği Fiyat Yorumlar

Uzman kişiler tarafından ve merkez kontrolünde belirlenen badem göz estetiği fiyatları kişiler tarafından öncelikle bilgi alınması gereken bir durumdur. Fiyatlar konusunda kriterleri bilerek işlem yapılmasına karar vermek en sağlıklı yoldur. Fiyatları belirleyen kriterler uygulamayı yapacak olan doktor, merkez, nasıl bir işlem uygulanması gerektiği sayılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama için başvuran kişiler işlemlerden önce birçok soru uzman hekimle paylaşırlar. Genel olarak acı hissi, ne kadar süreceği, işlem sonrası ve öncesi, sürecin sonunda nasıl bir yüze kavuşacağı gibi sorular hastalar tarafından sorularak uzman hekimin yanıtları doğrultusunda karar verme gerçekleşir. Detaylı bilgileri almak için mutlaka randevu alınmalı ve göz muayenesi olunarak badem göz estetiği işlemleri için uygunluk tespiti yapılmalıdır.

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Cerrahi bir işlem olan badem göz ameliyatı lokal anestezi altında göz kenarlarının çekilip kemiğe sabitlenmesi ile gerçekleştirilen operasyonlardır. Yıllar içerisinde yaşlanmanın vermiş olduğu etkilere dayanarak tekrarlanma özelliği olan işlemlerdir. Göz rahatsızlığı bulunmayan herkes için uygulanabilen güvenli estetik uygulamalardır.

Badem Göz Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Uygulamanın uzman kişinin deneyimine bağlı olarak en fazla bir saat sürmesi beklenir.

Badem Göz Ameliyatı Hangi Anestezi ile Yapılır?

Lokal anestezi altında yapılan cerrahi işlem uygulamanın yapılacağı bölgenin uyuşturulması yeterli olarak yapılmaktadır.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Hasta işlemlerden sonra aynı gün içinde bir sorun gözükmediği takdirde taburcu edilebilir. 10 gün kadar iyileşme süresi olarak aynı gün sosyal yaşamına dönebilmektedir.

Badem Göz Ameliyatında Acı Hisseder miyim?

Lokal anestezi uygulaması sayesinde badem göz estetiği işlemleri sonrası ve sırasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden süreci tamamlar.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

Enfeksiyon riskleri her estetik işlemde geçerli olduğundan badem göz estetiği uygulamaları sonrasında göz hijyenine dikkat edilmelidir.

Badem Göz Ameliyatından Sonra Gözümde Dikiş İzi Kalır mı?

Dikişler estetik işlemlerde kendiliğinden eriyen iplerden yapılmaktadır ve uygulama sonrasında kendiliğinden eridiği için bir dikiş alımı olmaz. İşlemlerden sonra ise herhangi bir iz kalma olasılığı yoktur ve bu durum tamamen uzman hekim deneyimine bağlıdır.

Badem Göz Ameliyatının Fiyatı Nedir?

Fiyatlar konusunda belirleyici olan bazı kriterler vardır ve bu kriterler bilinerek operasyona karar verilmelidir. Fiyatları belirleyen etkenlerin başında uzman hekim deneyimi, uygulama yapılacak merkez ve malzemelerin kalitesi gelmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Görmemde Sıkıntı Olur Mu?

Bu konu tamamen estetik uygulamayı yapacak olan cerrahın deneyimi ve el marifetine kalan bir durumdur. Genel olarak görme açısından bir sorun oluşmadan rahat ve konforlu geçen bir estetik süreçtir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Gözüm Ne Zaman İyileşir?

İyileşme süreleri her estetik işlemde farklı olup kişiden kişiye göre de değişiklik göstermektedir. Hasta aynı gün hastaneden eve taburcu edilebilir. Fakat işlemlerin uygulanmasına bağlı olarak iyileşme 10 gün gibi bir sürede tamamlanarak etkilerin tam anlamıyla kendini göstermesi de iyileşme süreci içinde yer almaktadır. Operasyondan 2 gün sonra iş başı yapılması uygun görülürken bu süreç 1 haftayı da bulabilir.