Kadıköy Burun Estetiği | Ali Cemal Yılmaz

Kadıköy Burun Estetiği

Kadıköy Burun Estetiği

Kadıköy Burun Estetiği

Farklı pek çok neden ile burun estetiği ameliyatı olunabiliyor. Yüzün genel yapısı ile daha uyumlu olması istenilen burnun estetik ameliyat ile yeniden şekillendirilmesi mümkündür. En önemli nokta ise Kadıköy burun estetiği konusunda doğru tercihler yapmak. Belirli sağlık problemlerinden dolayı burun estetiğinin gerçekleştirilmesi gerekebilir ya da çeşitli solunum rahatsızlıklarında burun estetiği son derece önemli olabilir. Bunun ise kaliteli ve hijyenik şekilde iş yürüten deneyimli ve alanında uzman kişiler tarafından sağlanması önemlidir. Burnun şeklinin genel yüz hatları ile uyumlu olması ve yeniden yapılandırılması sırasında herhangi bir problem ile karşılaşılmaması adına estetiğin nerede yaptırılabileceğine dikkat etmek şarttır.

Burun Estetiği Hangi Nedenler İle Gerçekleştirilebilir?

Kadıköy burun estetiği çeşitli nedenlerle yapılır. Kimi zaman burnun yüz yapısı ile uyumlu olmadığı düşünüldüğünde, kimi zaman daha küçük ya da daha farklı şekle sahip bir burun istendiğinde burun estetiği yaptırmak elbette ki mümkündür. Bunlara ek olarak çeşitli solunum yolu problemlerinde ya da burnun genel yapısı ile ilgili sorunlarda da burun estetiğine başvurulabilir.

Burnun kırılması, kemiklerin rahatsızlık yaratması gibi koşullar; çeşitli sağlık problemlerini barındırır. Bu sebeple de farklı durumlarda burun estetiği solunum sağlığı için gerekli olduğundan dolayı bir nevi zorunlu hale gelir. Yalnızca daha güzel hissetmek ya da burnun şeklini güzellik için değiştirmek söz konusu değildir. Bu yüzden de pek çok nedenden dolayı burun estetiği gerçekleştirilebilir.

Burun Estetiğinde Uygulanan Leftdown Tekniği Nedir?

Estetik operasyonu sırasında çeşitli bölgelerden kemik ve kıkırdak dokunun alınması söz konusudur. Özellikle de kemerli burun yapısına sahip olan kişilerde leftdown tekniği uygulanır ve bu sayede burun daha küçük, daha simetrik bir görünüme sahip olabilir.

Leftdown rinoplasti yöntemi sayesinde burnun doğal görünümünün bozulması söz konusu olmaz ancak yine de kemerli burun görüntüsü ortadan kalkar ve doğal burun yapısı korunarak kemer yok edilir. Bu sayede estetik operasyonun herhangi bir abartı görüntüsüne maruz kalmak söz konusu olmayacağı için doğal görünüm ve doğal güzellik mevcut olacaktır. Abartılı estetik operasyonlar yerine en sık tercih edilen tekniklerden biri olan leftdown tekniği, burun estetiği için son dönemlerin gözdesi haline gelmiştir.