Kadıköy Göz Kapağı Estetiği | Ali Cemal Yılmaz

Kadıköy Göz Kapağı Estetiği

Kadıköy Göz Kapağı Estetiği

Kadıköy Göz Kapağı Estetiği

Göz derisi vücudumuzdaki en ince deridir ve bu nedenle en kolay kırışan bölgedir. Yıllar geçtikçe orta yüz kemiklerinin geri çekilmesiyle deformasyon artar. Bu durum hem kaşların, göz kapaklarının, göz kaslarının hem de yağ tabakasının yerleşimini etkiler. Günümüzde göz çevresindeki bazı deformasyonlar botoks ile müdahale edilerek geçici olarak düzeltilebilse de kalıcı bir çözüm sağlamak için göz kapağı ameliyatları uygulanmaktadır. Göz ameliyatı bu deformasyonları olan herkese her yaşta rahatlıkla uygulanabilir. Erken yaşlarda göz çevresindeki minimal deformasyonlar genellikle ameliyatsız ve ameliyatsız işlemlerle giderilebilir. Ancak yaş ilerledikçe veya deformasyon seviyesi arttıkça cerrahi olmayan müdahaleler yetersiz kalmaktadır. Bu durumda tek çözüm göz kapağı ameliyatıdır. Bu ameliyat için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.

Neden Göz Kapağı Estetiğine İhtiyaç Duyarım?

Göz kapaklarında kalıtsal veya yaşlanmaya bağlı deformasyon kişiye yorgun ve yaşlı bir ifade verir. Tıp literatüründe blefaroplasti olarak adlandırılan göz kapağı estetiği, bu deformasyonları gidererek yüz ifadesine canlılık ve gençlik kazandırma girişimidir. Yılların etkisiyle hem üst göz kapağının altındaki hem de alt göz kapağının altındaki kemikler geriye doğru gider. Bu nedenle ciltte bir gevşeme olur. Bu bölgede yapılması gereken tedavi, doku nakli ile bu doku kaybını ortadan kaldırmak ve doğal bir sonuç isteniyorsa bu bölgedeki fazla derinin alınmasıdır. Fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu alınarak göz kapaklarında daha genç, canlı ve güzel bir görünüm elde edilir. Aynı zamanda bazı durumlarda üst göz kapağının düşmesi kişinin görmesini engelleyecek boyutta bile olabilir. Bu gibi durumlarda yapılan göz kapağı estetiği sayesinde hasta da daha rahat bir görüşe kavuşur.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Bir Uygulamadır?

Blefaroplastide kesiler göz kapaklarının doğal çizgilerini takip edecek şekilde yapılır. Üst göz kapaklarında bu kesiler kıvrımlar arasında kalır, alt göz kapaklarında ise göz torbası çıkarılırken izler kirpiklerin hemen altına gizlenir. Böylece göz kapağı estetiği sonrası gözle görülür bir iz kalmaz. Üst göz kapağında fazla deri basitçe çıkarılır ve bu bölgedeki mevcut çizgiye dikilir. Alt göz kapağında fazlalık varsa kirpiklerin hemen altından bir çizgi ile cilt açılır ve fıtıklaşmış yağ dokusu alındıktan sonra alt göz kapağı kapatılır. Çizgi kirpiklerin hemen altında olduğu için herhangi bir iz görülmez.