Kadıköy Yanık İzi Tedavisi | Ali Cemal Yılmaz

Kadıköy Yanık İzi Tedavisi

Kadıköy Yanık İzi Tedavisi

Kadıköy Yanık İzi Tedavisi

Yanık izi birçok kişi tarafından büyük sıkıntı haline gelmiş ve sorunlara yol açmıştır. Çok ciddi bir durumdur ve dikkat edilmediği sürece ölüme dahi neden olabilmektedir. Yanık çeşitleri 3 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunlar; birinci, ikinci ve üçüncü derece yanıklardır. Kadıköy yanık izi tedavisi ile siz de bu problemden kurtulabilirsiniz.

Yanık İzi Tedavilerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadıköy yanık izi tedavisi işinde profesyonel olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Bunun dışında bilinmesi gereken diğer detaylar da var. Birinci derece yanıklar yani bir diğer adıyla epidermal yanıklar yüzeyseldir. Derimizdeki en üst tabakayı yani epidermis tabakasını etkilemektedir. Ödem oluşturma ihtimali vardır ve deride su toplanması gibi durumlar meydana gelmez. Yaralar kuru, kırmızı renkte ve oldukça acı vericidir. İz bırakmadan kısa süre içerisinde iyileşebilmektedir.

İkinci derece yanıklar, dermis ismini verdiğimiz derinin derin tabasını etkiler. Alevle ya da sıcak suyla haşlanma ile oluşan yanıklardır. Pansuman yardımıyla 2 haftalık bir süreçte iyileşebilir. Üçüncü derece yanıklar ise, derideki tüm katmanı etkiler. Kendiliğinden iyileşmesi mümkün değildir. Cerrahi müdahale gerektiren bir yaralanmadır. İyileşme süreci oldukça uzun ve zordur. Bu yüzden bir profesyonelden yardım almakta fayda vardır.

Yanık İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kadıköy yanık izi tedavisi için tercih ettiğiniz uzman çok önemli. Yanık izleri tedavisi için öncelikle yanık derecesini öğrenmeniz gerekmektedir. Ayrıca unutulmamalıdır ki size en uygun tavsiyeyi alanında uzman kişiler söyleyecektir.

Yanık izlerinin tedavisi için fonksiyonel lazer dediğimiz yöntem kullanılmaktadır. Anestezik krem sayesinde acısız bir işlemdir. Bu uygulama, yanık bölgesindeki üst kısımları soyarak uygulanır. Soyma işleminin ardından yeni doku oluşması için doku üretimi yapılır. Bu doku dolayısıyla cilt üzerindeki yanık izlerinde gözle görülür bir iyileşme olacaktır.

Lazer tedavisi cilt altına kadar inmez ve amacı ise zarar görmüş dokuları ortadan kaldırıp yerine daha sağlıklı bir doku oluşturmaktır. Bu işlem her seansta tekrarlanır ve her tekrarlandığında uygulama yapılan bölgenin %20’lik kısmını iyileştirmiş olur. Yanığın derecesi ne olursa olsun, iyileşme sürecinden sonra mutlaka yanan bölgeye nemlendirici krem uygulanması gerekmektedir.

Yanık izlerinin derecesine bakılarak 4 ile 6 seans arası uygulama yapılabilmektedir. Seans aralıkları genellikle 1 ay kadar bir süredir. Uygulama sonrasında hassas ciltlerde, bronz ya da koyu cilt renginde olan kişilerde yanık bölgesinde kızarıklıklar görülebilmektedir ve bu gayet normaldir. Sonrasında kabuklanma oluşur ve bu da yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde düzelebilmektedir.