Mini Abdominoplasti | Ali Cemal Yılmaz

Mini Abdominoplasti

Mini Abdominoplasti

Mini Abdominoplasti

Mini abdominoplasti yani karın germe ameliyatı daha az kapsamlı bir operasyondur. Ancak karnın daha pürüzsüz, sert ve düz görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Tam germe uygulamasından en büyük farkı, kesinin atıldığı yer yani germe bölgesidir. Son dönemde sıklıkla tercih edilen uygulama acısız ve yan etkisizdir.

Mini Abdominoplasti Nedir?

Mini karın germe ameliyatı göbek deliğinin alt bölgesine uygulanır. Eğer bu bölgede sarkma, gevşeme ya da çatlak varsa germe ile beraber daha pürüzsüz ve düz bir görünüm elde edilebilir. Bu işlem özellikle liposuction operasyonu ile beraber yapılır. Bu sayede fazla yağlar tam anlamıyla ortadan kaldırılır. Özellikle çok hızlı kilo alıp veren kişilerde görülen sarkmalar ortadan kaldırılır, karın konturu daha belirgin hale gelir.

Mini Abdominoplasti Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

Mini karın germe ameliyatı karın kasları gevşemiş, çatlaklı bir deri karın yüzeyi olan herkese yapılabilir. Son dönemde özellikle kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklere de yapılabilir. Daha düzgün bir vücut proporsiyonuna sahip olmak isteyen herkes yaptırabilir. Özellikle alt karın bölgesinde sorun yaşayan kişiler bu operasyona başvurabilir. Ayrıca ameliyat çok kapsamlı olmadığı, sadece 1-2 saat sürdüğü için iyileşme süreci de çok hızlı geçer.

Bir diğer avantaj ise kesi uzunluğudur. Göbek deliğinin altına atılan kesi oldukça kısadır. Dolayısıyla dikiş izi de çok fazla oluşmaz ve kısa sürede yok olur. Bikini bölgesine daha yakın olduğu için de gözükme ihtimali oldukça düşüktür. Tam karın germede kesi uzunluğu bütün kaburgayı kapsadığı için daha belirgindir. Bu avantajlardan yararlanabilmeniz için operasyon öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. Bunlardan biri, ameliyat öncesinde vücut kitle endeksinizin 35 ve altı olması gerekir.

Mini ve Tam Karın Germe Ameliyatı Arasındaki Farklar

Mini abdominoplasti oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Ancak tüm karın bölgesinden rahatsız olan kişiler tam germe uygulamasını daha fazla tercih eder. Çünkü bu operasyonda miniye göre 2 kat fazla deri alınır. Bu sayede karın kasları daha fazla ortaya çıkar, deri iyice gerilir. Mini uygulamasında ise sadece göbek deliğinin altı gerilir.