Vaser Liposuction | Ali Cemal Yılmaz

Vaser Liposuction

Vaser liposuction geleneksel liposuction yöntemlerinden çok daha gelişmiş yeni nesil teknolojik cihazlarla yapılan ve klasik liposuctiona göre çok daha başarılı uygulamalardan biridir. Vaser liposuction bilinen liposuction tedavisinden çok daha farklı ve çevresindeki dokulara zarar vermeden yalnızca yağ dokularına etki eden bir yöntemdir. Dolayısıyla bu özelliği liposuction kullanım alanını daha da genişletmektedir. liposuction ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalar bu tedavinin yalnızca bölgesel yağlanma üzerinde değil cildin aynı zamanda estetik, canlılık parlaklık ve cildi daha da gençleştiren bir yöntem olduğunu kanıtlanmıştır.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction teknik olarak bölgesel yağların alınarak vücudun biçimlendirilmesi işlemidir. Ülkemizde ve dünyada uzun yıllardır liposuction operasyonları başarılı bir biçimde yapılmaktadır. Ancak vaser liposuction ile çok daha kısa süre sürede ve çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Uygulama teknik olarak yağların şekillendirilerek vücuda biçim verilme tedavisidir.

Vaser Liposuction Ameliyatı

Vaser liposuction uygulanma alanı bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerdir. Bu bölgeye sıvı verilerek ardından oraya enerji gönderilir. Bu enerji titanyum çubuklar sayesinde verilir. Titanyum çubuklar frekanslı titreşim oluşturur. Bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu bölgeye ultrasonik hareketlerle ses dalgaları gönderilerek yağların parçalanması sağlanır. Ses dalgaları bu alanda oldukça güçlüdür. Yağların ve yağ hücrelerinin parçalanmasını ve genişlemesini sağlar. Bütün halinde bulunan yağlar minik üzüm tanelerine dönüşür. İşlemin sonunda ise o bölgeye şekil verilerek tedavi tamamlanır.

Vaser Liposuction Sonrası

Vaser liposuction diğer liposuction uygulamalarına göre çok daha avantajlı ve kısa sürede gerçekleştirilen tedavidir. Hasta uygulama sırasında ağrı ve acı hissetmez. Aynı zamanda işlem yapılan bölgede şişlik ve morluk oluşmaz. Bunun yanı sıra işlem çok minik mikro kanül adı verilen medikal kanüller ile yapıldığı için uygulamadan sonra iz kalma ihtimali de yoktur. Son derece kısa sürede iyileşme gösterir ve dolayısıyla liposuction operasyonu gibi olmadığı için hasta kısa sürede günlük yaşamına dönebilir.

Vaser Liposuction için kimler uygundur?

Liposuction öncelikle zayıflama operasyonu değildir. Vücudun belli bölgesinde biriken yağların parçalanarak alınması işlemidir. Bu bölgeler genellikle kalça, karın, uyluk, çene altı ve dekolte bölgesidir. Üstelik çok kısa sürede gerçekleştirilmesi hastaların tercihini arttırmaktadır. Böylelikle diyet ve egzersizle erimeyen inatçı yağlar alınarak transfer edilir.

Vaser Lipo En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Vaser liposuction geniş bir kullanım alanı olan tedavilerden biridir. Az yağlı olan bölgelere uygulanarak vücudun biçime sokulması işlemidir. Su ile yağ karıştırılarak o bölgede başarılı bir incelme ve yağ transferi gerçekleştirilir. Bu yöntemle yalnızca kadınlar değil erkeklerde jinekomasti denilen tedavide de kullanılan yöntemlerden biridir. Vücudun şekil verilmesi istenen bölgeleri; ayak bileği ve baldır, uyluk ve kol dışlarındaki bölgelerdir. Yüz bölgesinde ise genellikle çene altında gıdı denilen bölgedeki yağların transfer edilmesidir.

Vaser Lipo Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Vaser liposuction belli bölgelerde yığılan yağ kütlelerinin parçalanarak transfer edilmesidir. Dolayısıyla o bölgedeki yağlar oradan alınıp transfer edilir. Dolayısıyla sonuç elbette kalıcı bir tedavidir. Ancak bu tedaviden sonra hastaların diyet ve egzersiz yapmaları ve bunu hayata geçirmeleri durumunda uzun vadeli ömürlük bir tedavi olduğu söylenebilir. Sonuç oldukça kalıcıdır. Vücut biçimi kesinlikle eskisi gibi deformasyona uğramaz. O bölgelerde yağlanma eskisi gibi kesinlikle olmaz.

Vaser Liposuction Yaptıranlar

Liposuction tedavisinde olduğu gibi zayıflama ve obezite tedavisi değildir. Vücudun belli bölgelerinde biriken inatçı yağların ses dalgaları ile parçalanarak transfer edilmesi işlemidir. Vücudun belli bölgesinde yağların birikmesinin en önemli sebepleri kronik diyabet hastalığı, sigara kullanımı ve genetik yatkınlıktır. Bu tür durumlar bölgesel yağlanmayı tetikleyen durumlardır. Liposuction tedavisi 18 yaşını doldurmuş fiziksel gelişimini tamamlamış kadın veya erkek herkese yapılabilen tedavilerden biridir.

Vaser Lipo tekniği hangi bölgelere uygulanabilir?

Liposuction tedavisi oldukça geniştir. Hastanın durumuna ve tercihine bağlı olarak daha çok boyun, gıdı, çene altı, üst kol, sırt bölgesi, göğüs, karın, basen, kalça, bel, bacak, diz kapağı gibi birçok bölgeye uygulanan tedavilerden biridir. Bölgesel yağlardan kurtulma konusunda günümüzde en başarılı tedavilerden biridir. Liposuction aynı zamanda erkeklerde bişektomi tedavisinde de kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren uygulamalardan biridir.

Vaser Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi İle Mi Yapılır?

Liposuction yöntemleri içinde en gelişmiş ve en popüler olanı vaser liposuction denilen ultrasonik liposuction yöntemidir. Buradaki amaç yağ dokusunun vücut içinde belirli düzeylerde eritilmesi vücuttaki dağılım farkının ortadan kaldırılması ameliyattan sonra dalgalı görüntülerin oluşmamasıdır. Liposuction diğer yöntemlere göre daha güvenlidir. Ameliyat sonrasındaki istenmeyen komplikasyonları çok çok daha azdır.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction cerrahi bir işlemdir. Dolayısıyla estetik kaygı ile yapılan tedavilerde fiyat belirlemek oldukça zordur. Bu konuda yapılması gereken en doğru işlem ilk muayene de uygulamayı yapacak olan doktorla konuyu görüşmek ne kadar yağ alınacağını nasıl bir tedavi uygulanacağının tespit etmesi ve ona göre fiyat belirlenmesidir. Vaser Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.