Fraksel Lazer | Medical Uygulamalar

Fraksel Lazer

Akne ve lekeler ergenlik döneminde birçok gencin ortak sorunudur. Genellikle ergenlik döneminin bitmesiyle beraber kendiliğinden iyileşmektedir. Ancak kimi zaman akneler, uzun süre ciltte kalmakta ve yenileri sürekli cildi istila etmektedir. Bu gibi durumlarda akne izlerinin oluşumu kaçınılmazdır. Aktif akneler iyileşirken genellikle beraberinde ya leke izleri ya da çukur benzeri izler bırakmaktadır. En çok rastlanan akne izi çukurlaşma şeklinde görülmektedir. Aknenin kendi görüntüsünün yanı sıra bir de akne izleri ciltte oluşmaya başlayınca kişi kendini kötü hissetmekte ve çıkış yolu aramaktadır.

Erken dönemde tedavi tercih edildiğinde bu problemler daha hızlı bir şekilde tedavi edilmektedir. Bu tedavide yapılan planlama kişiye özel olmalıdır. Herkese aynı yöntemler kullanılmayabilir. Kişinin cilt tipine ve daha önce kullandığı ilaçlara bakılarak başarılı olabilecek bir tedavi yöntemi tercih edilecektir. Akne izi tedavisinde lazer kullanımı oldukça yaygındır.

Ciltteki yaşlılıkla oluşan leke, kırışıklık ve izlerden herkes kurtulmak ister. Fraksel lazerler günümüzde cilt gençleştirme, leke tedavisi ve kırışıklık tedavilerindeki en yeni yöntemdir. Fraksel Lazer, ciltteki kollajeni ve epiteli yenilemeye yönelik geliştirilmiş bir lazer sistemidir. Kontrollü hasarlama (mozaikleme) mekanizması sayesinde, yara izlerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre doku ile olan uyumuna yardımcı olur.

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifleri yaşa ve başta ultraviyole ışınları olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak kalitesini yitirir. Cilt önce parlaklığını kaybeder, incelir ve soluklaşır. Gerginlik azalırken yerçekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Kullanılan lazer ışığı sayesinde kollajen oluşumu olur ve ciltte düzelme görülür.

Fraksel Lazer, ciltte yüzlerce mikrokanal açarak kollajenin bulunduğu tabakada vücudun kendisini onarma ve yara iyileştirme mekanizmalarını tetikleyerek yeni ve kaliteli bir kollajen tabakası oluşturur. Ciltteki probleme ve hedefe göre belirlenen sayıdaki seanslarda ayıracağınız 15 dakikalık bir işlem süresi ile bu yüksek sonuca ulaşabilirsiniz.

Online Randevu

Randevu Al