Mezoterapi | Medical Uygulamalar

Mezoterapi

Mezoterapi, vitaminlerin, minerallerin aminoasitlerin, enzimlerin homeopatik ilaçların, karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Cilt yenileme, lifting, leke tedavilerinde, selülit, bölgesel incelme, saç tedavisinde yaygın olarak kullanılır.

Saç dökülmesi, yüz gençleştirme, çatlak, kırışıklık ve selülit gibi problemlerde yüz güldürücü sonuçlar elde edilmesini sağlayan Mezoterapi tedavisinin kelime anlamı orta deri tedavisidir. Mezoterapi, sıklıkla estetik amaçlı olarak selülit ve bölgesel zayıflama başta olmak üzere cilt problemleri, cilt yaşlanması ve saç dökülmesini engellemek amacıyla başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

MEZOTERAPİ NASIL UYGULANIR?

Mezoterapi, vitaminler, enzimler, hormonlar ve bitki özlerini doğrudan ilgili dokuların etrafına enjekte ederek, hücresel metabolizmayı uyararak, cildi canlandırmak ve sıkıştırmak için kullanan bir yöntemdir. Bu işlem, yaşlanmama ve yaşlılık etkilerine önlem almaya yönelik olduğu için 20-60 yaş aralığında kadın ve erkek herkese uygulanabilir.

Mezoterapi uygulaması kişiden kişiye değişir. 4-5 mm. uzunluğundaki çok ince iğneler kullanılarak ve bitkisel ilaçların problemli bölgelere enjekte edilerek kesin sonuçlara ulaşılmasını sağlamaya yardımcı olan bir yöntemdir. Uygulanacak bölge ve probleme göre ortalama 3-5 seans arasında sürer. Pratik bir uygulama olduğu için seans süreleri 15-30 dakika kadar, seans araları ise 7-14 gün olacak şekilde uygulanır.

Yüz mezoterapisi (mezolifting) yüzün her bölgesine, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanabilir. Mezoterapi uygulamasında, somondan elde edilen kollajen, hücre yenileyici, vitaminler, selenyum gibi cilde dolgunluk veren, nem oranını dengeleyen formüller kullanılır.

MEZOTERAPİ HANGİ DURUMLARA YÖNELİK UYGULANABİLİR?

  • Selülit
  • Bölgesel zayıflama
  • Saç dökülmesi
  • Ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar
  • Yüz gençleştirme, yara izleri, lekeler
  • Kırışıklıklara, çatlaklara ve çizgilere
  • Yüz cildini sıkılaştırma

Online Randevu

Randevu Al