Liposuction Sonrası Aynı Bölgede Yağ Alır Mıyım?

Liposuction Sonrası Aynı Bölgede Yağ Alır Mıyım?

YAĞ HÜCRELERİvücut tarafından üç farklı dönemde üretilir; ana karnında iken, erken çocukluk ve ergenlik döneminde. Genellikle olgunlaştıktan sonra, vücuttaki, toplam yağ hücresi sayısı artmaz.Liposuction ya da diğer yöntemlerle uzaklaştıran YAĞ HÜCRELERİ yerine yeni yağ hücreleri gelmez.

Fakat bu da sınırlıdır. Çünkü liposuction uygulanan bölge bir nevi yanık iyileşmesi gibi skar dokusu fazla olur, buda yağ hücrelerini kafes gibi sınırlar.Lobul hacim daha genişlemez.


SONUÇ OLARAK dengeli diyete ve egzersize yaşam boyunca devam edilmelidir.

Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz

Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden 1998 yılında mezun oldum. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2.Plastik Cerrahi servisinde ihtisasımı tamamlayarak Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı oldum.
Çalıştığım her yerde hasta odaklı, insan ilişkilerini ön planda tutan ve çalışma arkadaşları ile uyumlu biri olarak bilinirim. Bütün bunların hepsi temel prensiplerimdir. Onbeşe yakın ulusal ve uluslararası bilimsel yayınım, Yirmiden fazla kongre katılımım ve ona yakın kongre etkinliğim bulunmaktadır. 2011’de board denkliğini aldım. Estetik ve maksillofasiyal operasyonlarına ayrıca bir ilgim oldu. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) üyesiyim.

Yorumlar

WhatsApp ile Hemen Ulaş!